Ga naar hoofdinhoud
Tomo

Wekelijkse verstoringsindex

Actuele week

Europese Verstoringsindex

In week 43 van 2026 waren er 79752 waargenomen vertrekkingen, 839 annuleringen en 4533 vertragingen van meer dan 60 minuten.

Claim per luchtvaartmaatschappij

TransaviaKLMTUI flyBrussels AirlinesLufthansaEurowingsCondoreasyJetRyanairWizz AirBritish AirwaysAer LingusJet2VuelingAir France

Week 43 · 2026Methodologie index-v1

Deze week in cijfers

1,05%annuleringsgraad over alle gevolgde luchthavens
79.752
Waargenomen vertrekken
839
Annuleringen
341
Vertragingen 3 uur+

Overzicht van de verstoringen

In week 43 van 2026 waren er 79752 waargenomen vertrekkingen, 839 annuleringen en 4533 vertragingen van meer dan 60 minuten.

Verstoringen per luchthaven

De luchthavens met de meeste annuleringen zijn: AMS met 223 annuleringen, ORY met 49 en GVA met 28.

#LuchthavenAnnuleringDekkingAfgehandeldLatentie (u)
1Schiphol4,73%97,62%99,28%1
2Paris Orly2,35%100%100%1
3Genève2,25%100%100%1
4Dublin1,87%100%98,82%1
5Milaan Malpensa1,46%100%98,92%1
6Praag1,43%100%99,36%1
7Boedapest1,43%100%99,55%1
8Paris Charles de Gaulle1,38%100%98,69%1
9Rome Fiumicino1,3%100%99,06%1
10Düsseldorf1,2%99,4%99,94%1
11Zagreb1,11%100%99,33%1
12Luxemburg1,03%100%100%1
13Oslo0,98%100%99,86%1
14Helsinki0,92%98,81%100%1
15Barcelona-El Prat0,88%100%79,37%1
16Berlin Brandenburg0,83%100%99,95%1
17Zürich0,83%100%99,96%1
18Stockholm Arlanda0,79%100%99,6%1
19München0,73%100%100%1
20Porto0,7%99,4%97,39%1
21Palma de Mallorca0,68%100%92,52%1
22Wenen0,64%100%99,32%1
23Kopenhagen0,64%100%97%1
24Krakau0,62%100%97,94%1
25Frankfurt0,59%100%100%1
26Brussels Airport0,53%100%99,94%1
27Eindhoven Airport0,46%100%100%1
28Napels0,4%100%100%1
29Lissabon0,36%99,4%93,66%1
30Athene0,31%100%100%1
31Warschau Chopin0,26%100%98,64%1
32Málaga0,2%100%95,72%1
33Boekarest Otopeni0,08%100%100%1
34Madrid-Barajas0,03%100%66,78%¹1
35Malta0%100%73,74%1
Niet gerangschikt (te weinig waarnemingen of dekking) (2)
#LuchthavenAnnuleringDekkingAfgehandeldLatentie (u)
—Nice0,45%4,17%33,84%¹1
—Brussels Charleroi0,15%43,45%65,77%¹1

¹ Deze luchthaven wordt eenmaal per dag uitgelezen; laat aangekondigde annuleringen kunnen ontbreken.

Langdurige vertragingen

De luchthavens met langdurige vertragingen zijn onder andere PMI met 37 vertragingen van meer dan 180 minuten en MXP met 28.

#LuchthavenLange vertragingDekkingAfgehandeldLatentie (u)
1Schiphol0,21%97,62%99,28%1
2Paris Orly0,57%100%100%1
3Genève0,64%100%100%1
4Dublin0,69%100%98,82%1
5Milaan Malpensa1,32%100%98,92%1
6Praag0,4%100%99,36%1
7Boedapest0,38%100%99,55%1
8Paris Charles de Gaulle0,29%100%98,69%1
9Rome Fiumicino0,39%100%99,06%1
10Düsseldorf0,57%99,4%99,94%1
11Zagreb0%100%99,33%1
12Luxemburg0,69%100%100%1
13Oslo0,14%100%99,86%1
14Helsinki0,33%98,81%100%1
15Barcelona-El Prat1,08%100%79,37%1
16Berlin Brandenburg0,31%100%99,95%1
17Zürich0,2%100%99,96%1
18Stockholm Arlanda0,3%100%99,6%1
19München0,09%100%100%1
20Porto0,43%99,4%97,39%1
21Palma de Mallorca1,32%100%92,52%1
22Wenen0,3%100%99,32%1
23Kopenhagen0,26%100%97%1
24Krakau0%100%97,94%1
25Frankfurt0,21%100%100%1
26Brussels Airport0,24%100%99,94%1
27Eindhoven Airport0,23%100%100%1
28Napels1%100%100%1
29Lissabon0,18%99,4%93,66%1
30Athene0,46%100%100%1
31Warschau Chopin0%100%98,64%1
32Málaga0,46%100%95,72%1
33Boekarest Otopeni0,46%100%100%1
34Madrid-Barajas0,41%100%66,78%¹1
35Malta0,38%100%73,74%1
Niet gerangschikt (te weinig waarnemingen of dekking) (2)
#LuchthavenLange vertragingDekkingAfgehandeldLatentie (u)
—Nice0%4,17%33,84%¹1
—Brussels Charleroi0%43,45%65,77%¹1

¹ Deze luchthaven wordt eenmaal per dag uitgelezen; laat aangekondigde annuleringen kunnen ontbreken.

Topmaatschappijen met annuleringen

De maatschappijen met de meeste annuleringen zijn SV met 11 annuleringen, BZ met 3 en KL met 195.

#MaatschappijAnnuleringDekkingAfgehandeldLatentie (u)
1SV7,53%100%78,08%—
2BZ5,77%99,6%98,08%—
3KLM5,4%97,03%97,87%—
4QS5,35%99,19%94,24%—
5CJ4%100%100%—
6EZ3,5%99,7%98,46%—
7EJ3,3%99,38%99,93%—
8EC2,95%100%99,79%—
9TO2,88%96,64%98,2%—
10Aer Lingus2,5%99,49%97,19%—
11FI1,91%98,43%97,45%—
12FB1,85%99,61%87,04%—
13G91,85%100%92,59%—
14FH1,75%99,93%98,25%—
15TU1,65%88,88%90,91%—
16UA1,57%98,79%98,26%—
17NO1,56%99,67%95,31%—
18AA1,55%99,07%77,36%—
19MU1,5%99,69%80,45%—
20Vueling1,45%99,23%83,32%—
21DL1,24%98%95,76%—
22S41,23%99,59%86,42%—
23XQ1,18%99,84%99,41%—
24Air France1,15%97,3%95,8%—
25OA1,14%100%100%—
26OU1,13%99,94%99,72%—
27TK1,05%98,18%95,67%—
28SM0,99%99,96%100%—
29CA0,94%100%95,77%—
30AY0,9%98,47%95,89%—
314Y0,89%100%100%—
32Jet20,88%98,29%92,92%—
33Brussels Airlines0,86%98,83%98,79%—
34Wizz Air0,85%96,96%96,45%—
35SQ0,83%99,83%91,74%—
36Condor0,81%99,94%99,29%—
37SK0,78%99,35%96,96%—
38LG0,74%98,21%98,34%—
39AC0,72%98,79%98,2%—
40W40,63%97,04%97,49%—
41QR0,58%99,48%64,42%¹—
42DY0,55%96,52%96,99%—
43VF0,53%99,69%99,47%—
44LA0,53%100%38,93%¹—
45Eurowings0,41%98,11%97,54%—
46AZ0,41%98,38%95,13%—
47Transavia0,4%98,23%97,62%—
48EN0,4%99,99%100%—
49LX0,39%98,45%98,83%—
50OS0,36%99,26%98,88%—
51AT0,32%98,68%89,46%—
52Lufthansa0,31%98,89%99,12%—
53British Airways0,31%98,25%93,81%—
54EY0,29%99,93%81,63%—
55LL0,29%100%43,19%¹—
56IB0,29%99,15%80,67%—
57D80,25%99,82%99,83%—
58EK0,25%98,13%93,14%—
59A30,22%99,62%98,67%—
60UX0,21%99,92%86,01%—
61LO0,18%99,55%97,94%—
62Ryanair0,05%96,26%94,24%—
63TP0%98,9%94,31%—
64GQ0%99,95%99,22%—
65VL0%99,87%100%—
66PC0%97,27%91,25%—
67I20%100%77,39%—
68RO0%99,8%94,44%—
69BT0%97,42%95,62%—
70JU0%98,93%84,85%—
71WK0%100%100%—
72KM0%99,9%89,96%—
73LY0%97,82%87,9%—
74V70%90,14%90,95%—
75X30%99,78%100%—
76VS0%100%95,12%—
77AH0%95,94%95,77%—
78AM0%99,88%56,5%¹—
79XZ0%100%100%—
80AV0%100%50,6%¹—
81MS0%99,84%95,57%—
82TB0%100%100%—
83ET0%100%89,93%—
84CX0%99,85%67,39%¹—
85WF0%100%100%—
86DX0%100%100%—
87BJ0%91,48%86,84%—
88AI0%99,8%94,17%—
89BY0%100%100%—
90TUI fly0%97,37%100%—
91AD0%99,86%55,43%¹—
92TG0%99,55%100%—
93RJ0%99,76%98,84%—
94JL0%99,85%62,96%¹—
95H40%100%90,91%—
96KE0%99,95%84,21%—
97CZ0%99,44%73,33%—
98A20%98,7%98,65%—
99ME0%99,66%91,89%—
100XR0%99,65%97,22%—
101NT0%100%100%—
102KU0%100%79,1%—
1033O0%99,36%98,46%—
104B60%99,68%100%—
105CS0%99,68%100%—
106TS0%98,26%98,33%—
107XC0%99,7%100%—
1086H0%100%90,57%—
109GF0%100%88,46%—
110RK0%100%88,24%—
111W90%100%100%—
Niet gerangschikt (te weinig waarnemingen of dekking) (177)
#MaatschappijAnnuleringDekkingAfgehandeldLatentie (u)
—B4100%100%100%—
—UB100%100%100%—
—AG66,67%100%100%—
—4S50%100%100%—
—UD31,25%99,48%87,5%—
—7L28,57%100%100%—
—XY25%100%100%—
—6K25%98,96%100%—
—GR20%100%100%—
—U816,67%100%100%—
—3E16,67%100%100%—
—KJ16,67%100%100%—
—RS14,29%100%100%—
—SW12,5%100%100%—
—0S12,5%98,96%100%—
—VR12,5%99,48%100%—
—DV10%100%100%—
—CI8,57%99,4%88,57%—
—UU8,33%100%83,33%—
—GA8,33%98,26%66,67%¹—
—BR7,89%100%100%—
—RC7,69%100%100%—
—PE7,14%100%100%—
—IZ6,82%100%100%—
—6E6,06%99,37%93,94%—
—JT5,88%100%100%—
—QF5,71%100%80%—
—KQ4,88%99,49%70,73%—
—MK4,76%100%66,67%¹—
—JO4,55%100%100%—
—WB4,35%100%100%—
—AS3,85%100%65,38%¹—
—CE3,45%100%100%—
—KK3,33%99,72%100%—
—AP3,23%99,73%100%—
—CD3,13%96,74%100%—
—IV2,86%99,76%97,14%—
—DI2,7%100%100%—
—WS2,7%100%100%—
—easyJet2,56%75,9%81,62%—
—SR2,38%100%100%—
—HP2,17%100%100%—
—VN2,08%100%100%—
—XK1,68%55,71%64,71%¹—
—DK0%99,47%100%—
—NH0%100%100%—
—FZ0%100%100%—
—LM0%100%100%—
—WT0%100%86,67%—
—HT0%100%100%—
—HU0%100%95,24%—
—4M0%99,69%100%—
—6I0%100%100%—
—OZ0%100%91,67%—
—SS0%100%100%—
—WY0%100%100%—
—TX0%100%100%—
—JJ0%99,22%90,63%—
—AR0%100%58,06%¹—
—BF0%100%100%—
—H30%100%100%—
—NE0%99,86%100%—
—J20%100%88,89%—
—MH0%100%80,77%—
—5O0%100%100%—
—CY0%100%95,83%—
—BQ0%99,82%100%—
—DT0%99,62%40,91%¹—
—NP0%100%100%—
—OE0%100%100%—
—VO0%99,62%90,91%—
—E40%100%100%—
—TW0%100%100%—
—HO0%99,38%100%—
—OB0%100%55%¹—
—T70%100%100%—
—A90%80,73%68,75%¹—
—B00%82,03%87,5%—
—BM0%99,74%100%—
—G30%99,74%12,5%¹—
—E90%100%100%—
—RP0%97,5%100%—
—DN0%100%92,86%—
—RX0%100%100%—
—UL0%100%100%—
—WA0%97,02%100%—
—2W0%100%100%—
—8R0%100%100%—
—HY0%100%100%—
—MF0%98,4%92,31%—
—U50%85,26%76,92%—
—DS0%100%100%—
—KC0%100%100%—
—MI0%100%100%—
—OJ0%100%100%—
—PU0%100%100%—
—BL0%100%100%—
—FM0%100%100%—
—3Z0%100%100%—
—4H0%100%88,89%—
—ZH0%100%66,67%¹—
—3U0%100%100%—
—5F0%97,4%62,5%¹—
—BG0%100%100%—
—HF0%100%100%—
—RR0%100%100%—
—UG0%100%75%—
—7O0%100%85,71%—
—E20%100%100%—
—GL0%100%100%—
—HC0%100%100%—
—QU0%100%100%—
—3F0%96,53%100%—
—4O0%100%100%—
—C30%100%83,33%—
—LP0%100%100%—
—MN0%100%66,67%¹—
—PK0%100%100%—
—YW0%100%100%—
—AB0%100%100%—
—DA0%100%100%—
—FX0%100%100%—
—H70%100%100%—
—N00%100%100%—
—PG0%19,17%100%—
—QL0%100%100%—
—RB0%100%100%—
—TN0%100%100%—
—TR0%100%100%—
—UJ0%100%100%—
—UP0%100%100%—
—VA0%100%80%—
—GS0%100%100%—
—JX0%100%100%—
—OM0%100%100%—
—P60%100%100%—
—VJ0%89,58%100%—
—BI0%100%100%—
—ES0%100%100%—
—HH0%100%100%—
—JD0%100%33,33%¹—
—PW0%100%100%—
—PY0%93,06%100%—
—WP0%100%100%—
—BN0%89,58%100%—
—C60%100%100%—
—CM0%100%50%¹—
—KZ0%100%50%¹—
—MV0%100%100%—
—OV0%100%100%—
—P40%100%50%¹—
—QY0%100%50%¹—
—RY0%100%100%—
—SB0%100%100%—
—T50%100%100%—
—TT0%100%100%—
—UV0%100%100%—
—V30%100%100%—
—8F0%100%100%—
—BV0%100%100%—
—D00%100%100%—
—EA0%100%100%—
—EU0%100%0%¹—
—GN0%100%100%—
—HA0%100%100%—
—JF0%79,17%100%—
—LB0%100%100%—
—MC0%79,17%100%—
—NS0%100%100%—
—PA0%79,17%100%—
—PV0%100%100%—
—SD0%100%100%—
—SZ0%100%100%—
—WG0%100%100%—
—XX0%100%100%—
—YU0%95,83%100%—
—ZX0%79,17%100%—

¹ Deze luchthaven wordt eenmaal per dag uitgelezen; laat aangekondigde annuleringen kunnen ontbreken.

Dekking van het rapport

Het rapport dekt 37 luchthavens en is van toepassing op 7 dagen.

Zo citeer je deze cijfers

Overname is toegestaan met bronvermelding en een link naar deze weekpagina. Noem altijd de week erbij: de cijfers van een week worden niet met terugwerkende kracht herzien.

TomoClaim, op basis van AeroDataBox-vertrekborden

Perscontact

Het perscontact is in voorbereiding. Stel je vraag intussen via ons contactformulier.

Zat jij op een verstoorde vlucht?

Check in twee minuten gratis of je recht hebt op maximaal € 600 compensatie.