Ga naar hoofdinhoud
Tomo

Wekelijkse verstoringsindex

Gearchiveerd

Europese Verstoringsindex

79803 waargenomen vertrekkingen, 829 annuleringen en 4553 vertragingen van meer dan 60 minuten in week 42 van 2026.

Claim per luchtvaartmaatschappij

TransaviaKLMTUI flyBrussels AirlinesLufthansaEurowingsCondoreasyJetRyanairWizz AirBritish AirwaysAer LingusJet2VuelingAir France

Week 42 · 2026Methodologie index-v1

Deze week is afgelost door een recenter rapport.Bekijk de nieuwste week

Deze week in cijfers

1,04%annuleringsgraad over alle gevolgde luchthavens
79.803
Waargenomen vertrekken
829
Annuleringen
476
Vertragingen 3 uur+

Samenvatting

In week 42 van 2026 waren er aanzienlijke verstoringen in het luchtverkeer, met een totaal van 79803 waargenomen vertrekkingen.

Luchthavens

De luchthavens met de meeste annuleringen zijn Amsterdam Schiphol (183), Milaan Malpensa (79) en Rome Fiumicino (62).

#LuchthavenAnnuleringDekkingAfgehandeldLatentie (u)
1Schiphol3,79%100%99,75%1
2Milaan Malpensa3,7%100%98,69%1
3Rome Fiumicino1,84%100%98,88%1
4Paris Orly1,71%100%100%1
5Genève1,36%100%100%1
6Boedapest1,27%100%99,55%1
7Napels1,18%100%100%1
8Oslo1,1%100%99,86%1
9Zürich1,09%100%99,96%1
10Berlin Brandenburg1,07%100%99,95%1
11Frankfurt0,99%100%99,98%1
12Barcelona-El Prat0,91%100%89%1
13Athene0,91%100%99,96%1
14Praag0,88%100%99,36%1
15Düsseldorf0,78%100%99,94%1
16Paris Charles de Gaulle0,74%100%98,49%1
17Kopenhagen0,74%100%97,14%1
18Brussels Airport0,74%100%100%1
19Luxemburg0,68%100%100%1
20Wenen0,68%100%99,37%1
21München0,67%100%100%1
22Palma de Mallorca0,64%100%93,52%1
23Warschau Chopin0,6%100%99,05%1
24Lissabon0,57%100%93,26%1
25Stockholm Arlanda0,55%100%99,65%1
26Porto0,52%100%97,16%1
27Krakau0,51%100%98,16%1
28Málaga0,41%100%97,28%1
29Dublin0,41%100%98,95%1
30Boekarest Otopeni0,36%97,62%99,42%1
31Brussels Charleroi0,29%100%100%1
32Madrid-Barajas0,12%100%81,7%1
33Malta0,1%100%74,37%1
34Helsinki0,06%100%99,94%1
35Zagreb0%100%99,79%1
36Eindhoven Airport0%100%100%1
Niet gerangschikt (te weinig waarnemingen of dekking) (1)
#LuchthavenAnnuleringDekkingAfgehandeldLatentie (u)
—Nice0,91%52,38%61,19%¹1

¹ Deze luchthaven wordt eenmaal per dag uitgelezen; laat aangekondigde annuleringen kunnen ontbreken.

Vertragingen

Er waren 4553 vertragingen van meer dan 60 minuten, waarvan 476 langer dan 180 minuten.

#LuchthavenLange vertragingDekkingAfgehandeldLatentie (u)
1Schiphol0,62%100%99,75%1
2Milaan Malpensa3,79%100%98,69%1
3Rome Fiumicino0,92%100%98,88%1
4Paris Orly0,24%100%100%1
5Genève0,56%100%100%1
6Boedapest0,82%100%99,55%1
7Napels1,18%100%100%1
8Oslo0,18%100%99,86%1
9Zürich0,3%100%99,96%1
10Berlin Brandenburg0,51%100%99,95%1
11Frankfurt0,22%100%99,98%1
12Barcelona-El Prat1,36%100%89%1
13Athene0,58%100%99,96%1
14Praag0,8%100%99,36%1
15Düsseldorf0,39%100%99,94%1
16Paris Charles de Gaulle0,47%100%98,49%1
17Kopenhagen0,26%100%97,14%1
18Brussels Airport0,45%100%100%1
19Luxemburg0,34%100%100%1
20Wenen0,59%100%99,37%1
21München0,18%100%100%1
22Palma de Mallorca1,04%100%93,52%1
23Warschau Chopin0,05%100%99,05%1
24Lissabon0,53%100%93,26%1
25Stockholm Arlanda0,05%100%99,65%1
26Porto0,86%100%97,16%1
27Krakau0,1%100%98,16%1
28Málaga0,46%100%97,28%1
29Dublin0,28%100%98,95%1
30Boekarest Otopeni1,24%97,62%99,42%1
31Brussels Charleroi0%100%100%1
32Madrid-Barajas0,3%100%81,7%1
33Malta0,7%100%74,37%1
34Helsinki0,25%100%99,94%1
35Zagreb0,43%100%99,79%1
36Eindhoven Airport0,23%100%100%1
Niet gerangschikt (te weinig waarnemingen of dekking) (1)
#LuchthavenLange vertragingDekkingAfgehandeldLatentie (u)
—Nice0,25%52,38%61,19%¹1

¹ Deze luchthaven wordt eenmaal per dag uitgelezen; laat aangekondigde annuleringen kunnen ontbreken.

Maatschappijen

De luchtvaartmaatschappij met de hoogste annuleringpercentage was SV met 27 annuleringen op 134 vertrekkingen.

#MaatschappijAnnuleringDekkingAfgehandeldLatentie (u)
1SV20,15%95,15%90,3%—
2EJ7,48%99,21%98,69%—
3OA6,61%100%100%—
4EC6,04%100%99,58%—
5JL3,45%95,62%84,48%—
6DX3,33%100%100%—
7FB3,33%98,4%83,33%—
8CS2,94%100%100%—
9EZ2,61%99,38%97,39%—
10TO2,36%98,37%98,86%—
11EN2,3%100%100%—
12W42,28%99,03%98,71%—
13WF2,26%100%100%—
14QS2,09%99,34%94,14%—
15S42,06%100%86,6%—
16BZ2%100%94%—
17KU1,96%96,57%100%—
18FH1,85%100%100%—
19UA1,75%94,77%98,95%—
20TU1,67%94,06%90%—
21KLM1,65%99,29%99,05%—
22TK1,62%98,16%97,22%—
23NO1,52%100%96,97%—
24NT1,47%100%100%—
25VL1,42%98,98%99,84%—
26AZ1,39%98,97%97,87%—
27TS1,33%97,44%97,33%—
28AA1,32%94,09%90,41%—
29Vueling1,29%99,28%91,62%—
30FI1,26%97,51%98,74%—
31EK1,25%96,78%95,5%—
32RJ1,15%97,99%100%—
33easyJet1,14%86,05%88,01%—
34Wizz Air1,1%98,78%97,38%—
35LX0,93%98,45%99,37%—
36LG0,9%98,97%98,92%—
37SK0,87%99,16%97,6%—
38MU0,84%98,53%90,76%—
39PC0,82%99,5%95,1%—
40AM0,81%98,59%65,32%¹—
41XQ0,75%99,98%99,44%—
42Condor0,71%100%99,65%—
43DL0,69%96,82%97,93%—
44Lufthansa0,68%99,07%99,45%—
45RO0,62%98,27%95,33%—
46GQ0,6%100%99,55%—
47Air France0,59%98,41%96,68%—
48D80,56%99,85%99,36%—
494Y0,56%100%100%—
50AH0,54%96,51%96,24%—
51UX0,5%100%91,75%—
52A30,42%99,31%98,8%—
53V70,4%95,19%94,74%—
54Aer Lingus0,38%97,56%98,24%—
55IB0,38%99,15%90,21%—
56JU0,37%98,74%94,01%—
57Eurowings0,34%98,1%98,25%—
58Brussels Airlines0,33%99,17%99,33%—
59British Airways0,33%85,53%96,27%—
60DY0,27%97,86%98,39%—
61OS0,25%99,38%99,11%—
62LO0,23%99,59%98,3%—
63Ryanair0,17%99,87%96,61%—
64QR0,16%98,06%77,4%—
65Transavia0,13%99,69%98,16%—
66TP0,11%99,14%94,24%—
67AY0,06%99,52%98,85%—
68OU0%99,72%100%—
69Jet20%99,16%95,01%—
70I20%100%81,71%—
71BT0%99,05%96,13%—
72AT0%98,78%91,36%—
73EY0%97,86%90%—
74AC0%94,83%99,3%—
75WK0%100%100%—
76KM0%98,97%90,69%—
77LY0%97,43%90,5%—
78LA0%99,23%44,49%¹—
79X30%100%100%—
80CA0%97,89%94,79%—
81VF0%99,98%100%—
82LL0%100%56,68%¹—
83XZ0%100%100%—
84TB0%100%100%—
85MS0%96,61%94,19%—
86AV0%98,73%65,94%¹—
87ET0%98,7%90,37%—
88BJ0%93,93%85,59%—
89SQ0%95,69%94,92%—
90CX0%91,82%84,11%—
91SM0%100%100%—
92AI0%89,67%92%—
93BY0%100%100%—
94TUI fly0%100%100%—
95A20%96,14%97,92%—
96TG0%96,15%98,9%—
97H40%98,28%90,59%—
98KE0%97,67%86,67%—
99ME0%97,57%93,06%—
100XR0%100%95,83%—
1013O0%100%98,59%—
102B60%96,61%100%—
103CZ0%94,44%79,37%—
104DK0%100%100%—
105XC0%100%100%—
106AD0%100%80,7%—
1076H0%100%87,5%—
108RK0%99,85%88,89%—
109HU0%100%94,23%—
110CJ0%100%100%—
111GF0%95,02%90,2%—
Niet gerangschikt (te weinig waarnemingen of dekking) (174)
#MaatschappijAnnuleringDekkingAfgehandeldLatentie (u)
—B4100%100%100%—
—4S100%100%100%—
—TE100%100%100%—
—UB100%100%100%—
—7L50%100%100%—
—UD46,15%100%76,92%—
—PV33,33%100%100%—
—XY30,77%100%92,31%—
—SB25%100%100%—
—UJ25%100%100%—
—MM20%100%100%—
—SW20%100%100%—
—3Z18,75%100%100%—
—U518,75%93,75%93,75%—
—WB15,38%93,27%96,15%—
—RC15,15%100%96,97%—
—KJ14,29%100%100%—
—KK12,5%100%100%—
—6K12,5%100%100%—
—RS9,09%100%100%—
—GA7,69%100%69,23%¹—
—RX7,14%91,07%85,71%—
—B06,25%91,15%87,5%—
—E45,56%100%100%—
—5O4,76%100%100%—
—AS4%93%76%—
—TW3,7%100%100%—
—CE3,33%100%100%—
—IV2,94%100%100%—
—LM2,17%81,34%100%—
—XK1,56%77,67%79,69%—
—VS0%78,28%96,53%—
—G90%100%93,88%—
—NH0%96,28%100%—
—W90%100%100%—
—HP0%100%100%—
—IZ0%100%100%—
—FZ0%99,26%97,78%—
—DI0%100%100%—
—SR0%100%100%—
—VN0%95,83%100%—
—HT0%100%100%—
—WS0%95,73%100%—
—WT0%100%87,8%—
—4M0%100%100%—
—BR0%95,51%94,87%—
—OZ0%95,27%91,89%—
—SS0%100%100%—
—WY0%95,27%100%—
—KQ0%95%68,57%¹—
—CD0%100%100%—
—JJ0%100%88,24%—
—6E0%88,71%96,77%—
—TX0%100%100%—
—OE0%97,78%100%—
—AR0%100%88,89%—
—BF0%100%100%—
—J20%97,07%92,59%—
—QF0%90,59%96,3%—
—T70%98,24%96,15%—
—AP0%100%96%—
—CI0%93%96%—
—NE0%99,67%100%—
—H30%100%100%—
—UU0%100%75%—
—BQ0%100%100%—
—CY0%100%100%—
—JT0%100%100%—
—MH0%88,95%82,61%—
—JO0%100%100%—
—NP0%100%100%—
—VO0%100%85,71%—
—HO0%100%100%—
—E90%100%100%—
—MK0%100%61,11%¹—
—A90%91,67%70,59%—
—G30%100%35,29%¹—
—RP0%100%100%—
—BM0%100%100%—
—DT0%100%50%¹—
—MF0%100%92,86%—
—PU0%100%64,29%¹—
—WA0%100%100%—
—2W0%100%100%—
—HY0%93,91%100%—
—OB0%100%69,23%¹—
—PE0%100%100%—
—U80%100%100%—
—UL0%86,54%92,31%—
—6I0%100%100%—
—8R0%100%100%—
—BL0%100%100%—
—DN0%98,96%91,67%—
—N00%100%100%—
—RR0%100%100%—
—5F0%100%63,64%¹—
—KC0%92,8%100%—
—OJ0%100%100%—
—FM0%100%100%—
—MI0%100%100%—
—3U0%100%100%—
—4O0%100%100%—
—DS0%100%100%—
—DV0%100%100%—
—ZH0%91,2%66,67%¹—
—4H0%100%100%—
—BG0%100%100%—
—HF0%100%100%—
—TR0%100%100%—
—UG0%100%75%—
—VR0%100%100%—
—3F0%93,45%85,71%—
—7O0%100%85,71%—
—E20%100%100%—
—GL0%100%100%—
—HC0%100%100%—
—LP0%100%71,43%—
—MN0%100%71,43%—
—QU0%100%100%—
—0S0%100%100%—
—C30%100%100%—
—GR0%100%100%—
—PK0%84,03%100%—
—TN0%100%100%—
—YW0%100%100%—
—FX0%100%100%—
—JD0%80,83%60%¹—
—QL0%100%100%—
—RB0%100%100%—
—UP0%100%100%—
—XX0%100%100%—
—6B0%100%100%—
—AB0%100%100%—
—GS0%100%100%—
—H70%100%100%—
—HH0%100%75%—
—JX0%100%100%—
—OM0%100%100%—
—BI0%100%100%—
—EA0%100%100%—
—HA0%100%100%—
—KZ0%100%66,67%¹—
—PW0%100%100%—
—PY0%100%100%—
—QY0%100%100%—
—VA0%100%66,67%¹—
—WP0%100%100%—
—YF0%84,72%66,67%¹—
—AG0%100%100%—
—C60%100%100%—
—DA0%100%100%—
—ES0%100%100%—
—MV0%100%100%—
—NM0%100%100%—
—OV0%100%100%—
—P40%100%0%¹—
—P60%100%100%—
—T50%100%100%—
—UV0%100%100%—
—VJ0%100%100%—
—8F0%100%100%—
—CM0%100%0%¹—
—D00%100%100%—
—EU0%100%0%¹—
—HR0%100%100%—
—NI0%100%100%—
—NJ0%100%100%—
—QT0%100%100%—
—SZ0%100%100%—
—V30%100%100%—
—X90%100%100%—
—YU0%100%100%—
—ZQ0%100%100%—
—ZT0%100%100%—

¹ Deze luchthaven wordt eenmaal per dag uitgelezen; laat aangekondigde annuleringen kunnen ontbreken.

Dekking

De gegevens zijn verzameld van 37 luchthavens en de dekkingscriteria zijn voldaan.

Zo citeer je deze cijfers

Overname is toegestaan met bronvermelding en een link naar deze weekpagina. Noem altijd de week erbij: de cijfers van een week worden niet met terugwerkende kracht herzien.

TomoClaim, op basis van AeroDataBox-vertrekborden

Perscontact

Het perscontact is in voorbereiding. Stel je vraag intussen via ons contactformulier.

Zat jij op een verstoorde vlucht?

Check in twee minuten gratis of je recht hebt op maximaal € 600 compensatie.